Na Havránok a späť

  • Táto cyklotrasa patrí medzi tie menej obtiažné. Vedie po spevnených cestách. Je vhodná pre rodiny s deťmi aj pre jazdu s cyklovozíkom. Pokiaľ sa chcete vyhnúť hlavnému ťahu na Liptovský Mikuláš, alebo si chcete cyklotrasu ešte viac zjednodušiť, do Liptovského Trnovca sa môžete z Havránku vrátiť po tej istej trase.

    Trasa vedie z Liptovského Trnovca - smer Liptovká Sielnica. Za Hliníkom vedie odbočka doľava k obci Bobrovník. Už z diaľky vidno zatopenú vežu kostolíka na Liptovskej Mare. V lete sa tu môžete okúpať a občerstviť. 
    Krátka prechádzka na kopec nad Liptovskou Marou do Archeoskanzenu Havránok vám poskytne krásny výhľad na Liptovskú Maru, Západné Tatry a Nízke Tatry.

 


Okolo obce Bobrovec

  • Cyklotrasu začíname v Liptovskom Trnovci. Vyberieme sa smer Liptovské Behárovce. Na konci obce Liptovský Trnovec sa po pravej strane pri poľnohospodárskych budovách napojíme na poľnú cestu vedúcu do Liptovských Behároviec
    Odtiaľ sa po hlavnej ceste dostaneme cez Pavlovú Ves do Bobrovca. 
    Od Bobrovskej Vápenice pokračujeme do kopca po modrej. Pri chate Ďumbier sa napojíme vľavo na staršiu lesnú asfaltovú cestu. Táto cesta vedie popod horu až do obce Liptovské Matiašovce. Po približne jednom kilometri od závory si môžete za poľovníckou chatou oddýchnuť pri vodopáde. Pri klesaní sa dostaneme na ypsilonové rázcestie. Vpravo by sme sa dostali do Liptovských Matiašoviec, my sa však vyberieme vľavo. Po krátkom stúpaní na vrchole opúšťame les. Odmenou nám je krásny výhľad na Liptovskú Maru. Po asfaltovom zjazde sa napojíme na vedľajšiu cestu, ktorá vedie späť do Liptovského Trnovca.