JASNÁ Nízke Tatry - Chopok sever

  • Jasná Nízke Tatry je najväčšou lyžiarskou arénou pre zimné športy na Slovensku. Severná i Južná strana Chopku ponúka 45 km zjazdoviek rôznych úrovní pre začiatočníkov, pokročilých, rodiny s deťmi, aj na usporiadania pretekov svetovej úrovne. Freeridové zóny a snow park, 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami a 15 miestnou kabínkou.

 


Závažná Poruba Opalisko

  • Nachádza sa v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m. Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Organizujú aj večerné lyžovanie. Na svoje si prídu nielen zdatní lyžiari, ale aj začiatočníci a malé deti.

 


Liptovský Ján - Javorovica

  • 7 km od Liptovského Mikuláša vzdialený Liptovský Ján ponúka lyžovačku na úpäti severných svahov Nízkych Tatier. Zjazdovky sú mechanicky zasnežované. Je to lyžiarské stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Svoje miesto si v ňom nájdu úplní začiatočníci, ale aj kvalitný lyžiari. K trom vlekom typu POMA P pribudol v r. 2000 vysokokapacitný vlek Doppelmayr. V sezóne 2001/2002 bola otvorená nová zjazdovka v dĺžke 900m. Je to zjazdovka, ktorá je určená hlavne pre kvalitnejších lyžiarov. Ponúka aj večerné lyžovanie.